Likovni i literarni natječaj "Djeca crtaju i pišu Hrvatsku" 2013.

Autor: Željka Vendl, 15. 3. 2013.

S ciljem razvoja svijesti o potrebi očuvanja okoliša, kao i važnosti i značaju prirodnih, kulturnih i drugih potencijala za razvoj turizma, Glavni ured Hrvatske turističke zajednice u suradnji s turističkim zajednicama županija i Turističkom zajednicom Grada Zagreba, uz znanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, u svim dječjim vrtićima i osnovnim školama u Republici Hrvatskoj provest će interni natječaj za najbolje dječje i učeničke radove likovne i literarne radove na temu LJEPOTE MOJEG ZAVIČAJA.

Turističke zajednice županija i Turistička zajednica Grada Zagreba u suradnji s turističkim zajednicama gradova/općina provest će natječaj i odabir najboljih radova, te organizirati svečanu dodjelu nagrada za pobjednike natječaja "Djeca crtaju i pišu Hrvatsku" na svom području. Hrvatska turistička zajednica će organizirati završnu svečanost za pobjednike natječaja "Djeca crtaju i pišu Hrvatsku" na nacionalnoj razini.

Pobjednicima na natječaju "Djeca crtaju i pišu Hrvatsku" - dječjim vrtićima, osnovnim školama, djeci, učenicima i mentorima, turističke zajednice županija, Turistička zajednica Grada Zagreba i Hrvatska turistička zajednica dodijelit će nagrade.

Glavni ured Hrvatske turističke zajednice financirat će turističkim zajednicama županija kontinentalne Hrvatske iz klastera Slavonija, Središnja Hrvatska i Lika-Karlovac, cjelokupni iznos fonda nagrada, odnosno 30.000,00 kn po turističkoj zajednici. Hrvatska turistička zajednica će također dati izraditi i tiskati jedinstveno kreativno rješenje priznanja za djecu, učenike i mentore za sve nagrađene u akciji "Djeca crtaju i pišu Hrvatsku", te snositi troškove njihovog uokvirivanja.

Natječaj "Ljepote moga zavičaja" provodi se u sljedećim kategorijama:

1. likovni radovi djece predškolske dobi (pojedinačni i/ili skupni)
  2. likovni radovi učenika od I. do VIII. razreda (pojedinačni i/ili skupni)
  3. literarni radovi učenika od I. do VIII. razreda (pojedinačni i/ili skupni)

Skupni radovi odnose se na radove do max. troje djece. Sve pojedinosti vezano uz Natječaj možete pronaći na web stranicama Hrvatske turističke zajednice www.croatia.hr.

Radove molimo dostaviti najkasnije do petka 22. ožujka 2013. godine u

• ured Turističke zajednice Grada Zagreba
  • (gospođa Marlisa Fašaić, voditeljica odjela)
  • Kaptol 5