Otvorena je javna rasprava o obveznim udžbenicima i pripadajućim dopunskim nastavnim sredstvima za osnovnu i srednju školu

Autor: Željka Vendl, 2. 5. 2013.

Pravilnikom o obveznim udžbenicima i pripadajućim dopunskim nastavnim sredstvima za osnovnu i srednju školu propisuje se koji se udžbenici i pripadajuća dopunska nastavna sredstva smatraju obveznima za uporabu u nastavnom i odgojno-obrazovnom radu u osnovnoj i srednjoj školi i služe za realizaciju nacionalnoga i predmetnoga kurikuluma odnosno nastavnoga plana i programa te za samostalno učenje kod kuće.

Cilj javne rasprave je dobiti mišljenja zainteresirane javnosti o Nacrtu prijedloga Pravilnika o obveznim udžbenicima i pripadajućim dopunskim nastavnim sredstvima za osnovnu i srednju školu te donijeti konačan tekst Pravilnika.

Javna rasprava je otvorena od 26. travnja do 10. svibnja 2013. godine.

Pozivaju se svi zainteresirani da svoje prijedloge i eventualne primjedbe na Nacrt prijedloga Pravilnika, uz jasna obrazloženja, dostave na za to predviđenom obrascu koji mogu preuzeti u prilogu.

Primjedbe koje neće biti dostavljene na priloženome obrascu, neće se razmatrati.

Sve primjedbe i prijedloge zainteresirani mogu uputiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-obvezni_udzbenici@mzos.hr.

Nakon završetka savjetovanja sa zainteresiranom javnošću, pristigli komentari, primjedbe i prijedlozi bit će objavljeni na mrežnim stranicama Ministarstva, uz obrazloženja o prihvaćanju ili neprihvaćanju.

Za dodatne upite vezano za postupak savjetovanja zainteresirani se mogu obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-obvezni_udzbenici@mzos.hr.

Izvor: MZOS

Osnovna škola Petar Zoranić Stankovci / Stankovci 222, HR-23422 Stankovci / os-pzoranic-stankovci.skole.hr / ured@os-pzoranic-stankovci.skole.hr